HİKAYEMİZ

KURUCUMUZ

NİLAY TOKSUN

Merhaba, ben Nilay. HoldArts’ın kurucusu ve bir kadın girişimciyim.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme mezunuyum. Stajlar, yurtdışı projeleri, gönüllü sosyal topluluklar ile üniversite yıllarımı dolu geçirmeye çalıştım. Staj yaptığım kurumsal bir firmanın dünya tatlısı kadın kurucusu güzelliği, gücü, cesareti, başarısı ve liderliği ile bana ilham verdi.

İnsanların hayatına dokunmanın, onlarla paylaşımda bulunmanın ve bir kadın girişimci olmanın hayalini kurdum. Bir marka yaratmak ve bu markayı önemli bir yere getirmek isteğim ve hedefim oldu. Korktuğum ve umudumun tükendiği ufacık bir anda ilham aldığım Holda perisinin fısıldadığı cümleleri hatırlıyorum: “Fırsatları değerlendir, her zaman ahenkli bir hayatın olsun, ruhun hep çocuk kalsın ve bunalımlarla savaş.” Bu cümleler Holda’nın kanatlarında taşıdığı anlamlı bir yoldu ve bu yolu gerçek bir iş fikrine çevirme düşüncesi artık benim en büyük uğraşımdı.

41 yılını kendi işine vermiş, hayatının her döneminde işine yatırım yapan, geliştiren, üreten, kağıtların içinde büyüyen bir babanın kızı olmam benim en büyük avantajım oldu ve bu fırsatı değerlendirdim. Babamın ofisinin bütün düzenini alt üst edip, kendi köşemde her gün çalışmaya başladım. Sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama ve birkaç photoshop programına bakmaya başladım. Hemen pazar araştırması ve yurtdışı olanaklarını araştırdım.

Kendi zevkime göre defter tasarlayıp, renkli bantlar, fotoğraflar ile süsleyip, kapağına arkadaşlarımın isimlerini yazıp hediye ettim. Bunun çok beğenildiğini ve karşımdakinin kendini özel hissettiğini gördüm. Küçükken bile babamdan boş defterler isteyip içlerini renkli kalemlerimle, sticker ile dizayn edip ve içerisine çeşitli notlar yazıp arkadaşlarıma hediye ederdim. Şimdi ise, her sayfasına dokunduğum HoldArts ürünlerini insanların birbirine hediye etmesi en büyük mutluluğum oldu. Kafamdaki hayallerden hiçbir zaman vazgeçmedim. Her birine doğru zaman ayırarak, her günün birbirinden farklı olabileceğinin tadına vardım. Şimdi ise daha büyük hedeflerim var.

Gezi yapanların gidecekleri yerlerden yiyecekleri yemeğe kadar not alanlara; evlilik, düğün planlarını kağıda dökmek isteyenlere, hamilelik anılarını ölümsüzleştirmek isteyen annelere; evde, okulda, işte, her yerde randevu ve programlarını düzene sokmak isteyenlere, şık tasarımlarla tarzına tarz katan beylere ve hayatlarının en anlamlı deneyimlerini yıllar sonra görmek isteyenlere sesleniyorum: Sizinle gezmek, sizinle eğlenmek, sizinle planlamak, sizinle toplantı yapmak, sizinle evlenmek, sizinle anne olmak istiyoruz. HoldArts ile planlayalım, eğlenelim, ertelemeyelim, tadını çıkaralım!

HoldArts ile zamanını kontrol edebileceğin, hayatının en özel anlarını planlayabileceğin ürünleri geliştiriyoruz, tasarımlarla fark yaratmanı istiyoruz. Küçük ama samimi ailemizin bir parçası ol istiyoruz. Hem aklın hem kalbin bizimle olsun :)

Sevgiler :)

HoldArts

HoldArts Nedir?

Holda perisi asasında ahenk, düzen ve güç var.

Hayatına dokunduğu her sayfada fırsatları yakalamak çok daha kolay :)

HoldArts Ne Yapar?

Günlük yaşamınıza daha fazla mutluluk vermenin yollarını keşfetmek, fikir ve planlarınızı şık bir şekilde yakalamak, en özel anlarınızı yıllar sonra yeniden hissetmek ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için birbirinden farklı tasarım ve çeşitliliğe sahip ürünlerle hayatınıza dokunmak istiyoruz. Hem yoğun yaşam temposu hem de salaş bir yaşam tarzına sahip olan herkese enerji ve motivasyon vermek en büyük amacımız :)